İTÜ Yeni Kullanıcı İşlemleri

Üniversitemize 2019 yılında yerleşen öğrencilerin İTÜ/Portal sistemi üzerinden aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir.

1. İTÜ/Portal Sistemine E-Devlet şifresi ile giriş yapılmalıdır. Bunun için arama çubuğuna https://portal.itu.edu.tr yazıldığında tarayıcı aşağıda görebileceğiniz İTÜGiriş ekranına yönlenecektir.

giris

 

Bu ekrandan E-Devlet ile giriş yapıldığında İTÜ/Portal sistemine giriş yapılacaktır.

 2. İTÜ/Portal sistemine giriş yaptığınızda sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Bu ekrandan ilgili alanlara tıklayarak işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz.

portal-bilgilendirme-varsayilan


3. İTÜ/Portal sisteminden yapabileceğiniz temel işlemler şu şekildedir:

Yukarıdaki işlemlerin yanı sıra İTÜ/Portal sistemi aracılığıyla İTÜ’nün size sunduğu yurt başvurusu ve burs başvurusu gibi bir çok hizmetten online olarak yararlanabilirsiniz. Bu hizmetleri İTÜ/Portal’ın sol menüsünden inceleyebilirsiniz.

Şifre yenileme işleminde kaydedeceğiniz telefon numarası kullanılacağından cep telefonu bilgisi olarak kişisel numaranızı kaydetmeniz gerekmektedir.

Not: İTÜ hesabınız ile ilgili kullanıcı adı, mail adresi gibi temel bilgilere Kişisel menüsünün altındaki Hesap Bilgilerim sayfasından ulaşabilirsiniz.